Povinné odebírání krve pro KU

chov ovcí a koz...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Hhippie »

Vím, že tu většina z nás chová jen pro radost, ale někteří mají také ovečky v KU, tak třeba budou mít zkušenost..
Vstoupila jsem do KU s walliserskými ovcemi. A to s sebou přináší nějaké komplikace. Jako například jednou za rok odběry krve pro diagnózu brucelózy a maedi-visny (přenosná onemocnění) a hlavně odběry krve na stanovení genetiky.
Obojí je veřejná zakázka. Vet si objedná speciální zkumavky v Jihlavě (na tu genetiku), nabere a pošle zpět do Jihlavy.
No a zde je ten problém. Váže se s tím nějaká administrativa, která je pro jedinou vetku, která je ochotná mi řešit věci kolem ovcí, veliký problém. Že je to spousta “papírování”, práce s nějakou aplikací, se kterou neumí, atp. A úplně jí chápu - je u zvířat (hlavně koní) prakticky nepřetržitě a nemá ani čas a už vůbec náladu a energii se probírat (kvůli druhu zvířat, které běžně nedělá a ani nechce) nějakými formalitami…
Otázka zní - jak to máte vy se svými vety? Jsou ochotní toto dělat? Jak motivovat totálně zahlceného veta, aby byl ochotný to pro nás udělat? Vůbec už nemám nápady… je zlatá, vždy, když může, mi zvedne telefon a probereme, co je třeba… ale tohle vypadá, že nedáme.. :plac: A když jsem se ptala “mého” šlechtitele, tak vlastně neporadil.. :mrzimeto:
Tak jakoby netuším, co s tím mám dělat. Ovce neuměj veti ani nabrat, natož aby se jim chtělo probírat aplikacemi a formulářemu, ze kterých extra nic asi nemají…
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Františka. »

Zase to není rada na otázku, jak jste ji formulovala. Ale mně dali kontakt na veterinární správě, protože ne všichni veterináři to pro ně smí dělat, a z nich jsem vybrala toho nejbližšího. Ten to musí udělat, i kdyby nechtěl. Předpokládám, že odběr plemennému kozlovi bude to samé jako KU.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Hhippie »

Zaujala mě věta: “Ten to musí udělat, ikdyby nechtěl.” … to jako vážně? Něco ho zavazuje k úkonům?
To nemyslím jako rýpání, mě to zaujalo, tahle informace.
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Františka. »

Ano, pokud je to veterinář, který je na seznamu veterinární správy jako jimi pověřený nebo jak se to říká, musí to udělat. Musíte mu to zaplatit, protože dostane zaplacené jen to, co hradí stát, ale udělat to musí. Zeptejte se na veterinární správě, který doktor má u Vás odebrat ovcím krev, ať Vám pošlou seznam. Taky je možné, že by tam nebyl žádný dost blízko, ale asi ne, protože oni musí mít nějaké doktory k dispozici i v terénu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak to je super zpráva! Tak já se na to mrknu, kdyby neklapla spolupráce s oslovenou klinikou (mají také terénního veta). Moc děkuji.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Berrynator »

tak to jsem ani nevěděl, že exisktuje seznam Soukromí veterinární lékaři schválení KVS pro vybrané činnosti, dokonce jsem o i našel, bohužel tam jsou jen uveeny jména a úkony, na které mají schválení, ale žádná adresa, takže bude stejně nutné zavolat na krajskou veterinární správu a tam se dopídit
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od čobanak »

Voňi maj vlastňe status úředňíka.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, já nevím úplně jistě, ale myslím, že nikdo jiný než úřední veterinář krev odebrat nesmí, pokud je to pro státní zakázku. Mně to tak tedy tvrdili a proto mi dali ten seznam, ze kterého jsem vybírala. Kdyby to bylo pro Vaši soukromou informaci, tak je to jedno. Takhle ale asi ne.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Augenblick »

Dnes volali z Jihlavy, že se jim jeden vzorek kontaminoval a potřebovali by nabrat krev u jednoho beránka znovu a že to spěchá, aby to stihli udělat do nákupního trhu..
Nemá se to posílat svozem, ale EMS poštou. Ráno tedy naložím beránka a frčím za veterinářem a pak na poštu... :cert: Minulý rok mě udělali to samý.....
Takže jen příjezdem veta a nabráním krve to nemusí vždy končit..
Jinak kdo má schválenou sýrárnu, musí mít zdravotní zkoušky každý rok i když není v KU.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Hhippie »

Augenblick: no… to je taky síla. :ajeje:
Mě dnes “pobavil” šlechtitel. Že se zděsil, že pořád nemám zdrav.zkoušky, když jedu do Lysé. Jenže mě jaksi nikdo neřekl, že je mám mít. A vzhledem k tomu, že jsem se zvířaty nikdy nikde nebyla, tak mě to prostě nenapadlo :nevim: takže snad tento týden proběhne odběr a jestli se stihnou výsledky, nevím. To se uvidí. Ale je to fakt adrenalin toto :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Augenblick »

Výsledky z těch zdrav.zkousek pak přijdou tobě, SVSce a veterinářovi který krev nabíral. Ten ti pak napíše potvrzení pro tu Lysou. Taky mě toho moc nevysvětlili jak se to má udělat, když jsem vlezl do KU.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo, to teď už vím… ale nemáme dostatek hemosek na odběry, protože jsem s těmi jehnicemi nepočítala… navíc se mi doktorka ozvala na rychlo, že zítra dorazí. Jenže dopo absolutně nemám možnost něco zařizovat. Tak budu doufat, že vše půjde ok a že nabereme. Navíc ty jehnice, co potřebuji nejvíc, nemám ani jak zavřít, protože jsou teď na volné pastvině. Takže snad přijdou na kýbl a nechají se odchytit. Tak to bude adrenalin ještě větší, než jsem si myslela :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od PavelIV »

Synek hrozně chce do Lysý, tak se možná uvidíme
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Hhippie »

Taky jsem si říkala, že vytáhnu malou ze školy a pojedeme ubytovat ovečky :souhlas:
Ale ani nevím, kdy se naváží. V neděli musím vyzvednout.
Se snad někdy dozvím, celou akci a požadavky :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Berrynator »

Zdravotní zkoušky jsou obvykle do týdne hotové, případně tam můžeš po pár dnech napsat, oddělení virologie a sérologie a pošlou ti protokol emailem, aby člověk nemusel čekat na poštu, ale podle mě do 6.10. dojdou úplně v pohodě.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Hhippie »

Jasně, Berry, díky.
Já spíš myslela, že adrenalin bude, jestli se zítra nechají chytnout.. :promin:
Jako… já je mám ochočené… ale známe, jak to je, když cítí, že se něco děje… najednou je žravost přechází a jsou ostražitější než jindy. Ale snad to bude ok! :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak jak ti to Verco dopadlo?
U mě jak přijde do stáda někdo cizí tak vědí, že ne jen tak a ovce se drží ještě dál než kozy.

A budete v Lysé někdo v neděli? Ty Verco určitě když budeš odvážet :mrk: :usmev:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od Hhippie »

Luci, byla jsem z nich úplně na měkko. Ovečky nejen že spolupracovaly staré, ale i letošní jehnice a držely fakt krásně na to, že paní doktorka byla nezkušená a mnohdy byly fakt rozpíchané… ale ikdyž jsme je takhle trápily, tak se hned pak zase nechaly mazlit. Takže za mě skvělé charaktery prostě. Ta walliserská ovce je v tomhletom naprosto unikátní, jak má člověka ráda. A to nejsem žádný pamlskovací rozmazlovací typ, protože nesnášim, když po mě pořád moje zvířata bečej.. :promin:
Zrovna jsem jinde psala, že letos jsou i beránci strašně snadno manipulovatelní, chytitelní, naložitelní na rikshu a převozitelní… prostě paráda! Hodně to usnadňuje práci, pokud přemísťuješ stádo bez odchytovek a ne pěšky.. :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné odebírání krve pro KU

Nový příspěvek od čobanak »

S beranem má veterinář vždi problémi.Ale kozel viteče na prvňí nabodnuťí.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů