Pederipra spray

chov koní...
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od pamijo »

Dcera používala naředěnou skalici v rozprašovači po každém čištění kopyt a teď má klid .klep klep na dřevo :usmev:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Hhippie »

Lis, jo, to bylo první, co mě napadlo. Že když byly tak masivně začervené, měla se jim nějak podpořit imunita, aby se s tím popasovaly co nejsnáz. Ale to už je teď jedno. Prostě teď už minerály dostávají a hnilobu vyléčíš houbou :mrk: Víc teď asi nevymyslíš :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Tak posílám aktuální informace a fotky. Dnes jsem vybrala z kopyt háčkem, nebylo ani moc co a protože jsem před tím myla řiti a měla po ruce šampon a houbu, oplachla jsem i kopyta. Takto vypadají po včerejším vystrouhani a jednom zastrikani Pederiprou. Střelové rýhy už nepachnou a ten mazlavý černý sajrajt je pryč. Dávala jsem nos až na to a ten včerejší zápach byl pryč. Kovář odstranil všechno hnusné a to hodně pomohlo.
LP:
20220914_171246.jpg
LZ:
20220914_171402.jpg
PZ:
20220914_171515.jpg
PP:
20220914_171604.jpg
Co myslíte? Kdybych to neviděla včera na vlastní oči a nedostala právem vyhubováno, tak bych řekla, že to jsou kopyta jiného koně!
Kopyta jsem dnes ještě zakapla Betadinou, nechala zaschnout a pustila jí ven. Zítra bych to také takhle očistila a stříkla Pederiprou dle rad kováře a uvidíme jak to bude dál.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Hhippie »

Co myslím? Že si kovář zapomněl štípačky a pilník a tak je nepoužil… proč? Za mě je to kopyto nedostatečně opracované… ale třeba k tomu měl důvod :nevim:
Ale na to ses nejspíš neptala :blazen:
Lis, nechci Ti kazit radost, ale to už musí být kopyto v sakra dezolátním stavu, aby to “bolelo i z fotky”. Takže super, že kopyta skrze fotku nevypadají zle :mrk:

Pro ilustraci… takováhle kopyta jsme řešili u kobyly, co mám v ustájení… k tomu se pak přidala i hniloba a měla jsem tu několik měsíců víceméně ležáka :otraveny:
Přílohy
73D1D149-4683-4172-B399-CF817560A6CA.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Františka. »

Počasí není a nebude kopytům příznivé, takže jásejte až na jaře, když to bude pořád dobré. Někde tam bakterie hniloby máte, ve stáji, ve výběhu, všude jsou. Já bych tu houbu použila. Ale je moc dobře, že to vypadá líp než včera, že nic nesmrdí.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od čobanak »

Mňe před časem umíchal veterinář pro kozu smňes octa a skalice.Doporučuju.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, já nevím. Jezdí ke mě momentálně ve dvojici. Starý kovář, ten ke mě jezdí od r. 2012 a mladý, který od něj přebírá jeho živnost a tedy i zákazníky, ten jezdí asi 1,5 roku. Když to mohu srovnat (můžu jedině u Čůzy, protože té dělali kopyta oba), tak starý vybíral kopyto více, byl celý život zvyklý kovat, tže kopyto bral jako pod podkovu. Kobyla měla hodně plochá kopyta a vždy po strouhání tak 3 týdny špatně chodila, po tvrdém nechtěla, po měkkém opatrně. Pak jí začal dělat mladý, kopyto bral mnohem méně, nechával více střelky, neboť dle jeho slov je to srdce kopyta, které se má dotýkat země, aby správně plnilo svou funkci. Čůza po jeho strouhání chodila jak panenka, okamžitě, kamkoliv a bez diskomfortu. Měla jsem z toho radost. Flekatou dělal zatím 2x, když tu byl poprvé v březnu, měla úpravu od předchozí majitelky, jen to skoukl se slovy, že není co brát, že je to OK. Pak v červnu, to jí kopýtka udělal troufám si říct stejně jako teď, no a předevčírem. Stěnu jí vždycky vezme, co ho to pustí, chodidlo vybere do "mističky" a střelku záměrně nechává více vyčnívat, aby (dle jeho slov) plnila správně funkci - dotýkala se země a pružila do kopyta. Vždycky jsem si myslela, že takhle je to správně? Hodně ořezaný střel, dělal právě ten starý kovář, jako do podkov. Já jí vždycky ze střelky během času odřezávám takovéty "cáry", nevím jak to nazvat, prostě tu olupující se rohovinu, právě proto, aby se v tom ta hniloba netvořila, dělala jsem to takhle vždycky a fungovalo to. Tak já nevím...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Hhippie »

Jde o kopytní stěnu. Když se nechává takhle dlouhá a nezarašplovaná, tak se pak má tendenci olamovat. To je jediné. O nic dalšího na tom vašem kopytě nejde. Jen mě to zaujalo.
Ale jestli Ti to takhle funguje i přes to, že jezdí takhle málo často a bere tak málo vnější rohoviny, pak ok :mrk:
Super, že dobře ořezal ty střelky, to je teď nejdůležitější.

A každý kovář to dělá a vidí jinak, tak si ze mě nic nedělej. Položila jsi otázku a já na ní odpověděla :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, to je v poho, pořád se učím a někdy na to dost čučím :)) Vidíš, mě právě připadalo, že stěny vzal dost, oproti tomu, jak to měla a ano je pravda, že cca poslední 2-3 týdny před strouháním se jí to už olamuje, zvlášť když chodíme třeba v řece po kamenech, po hrubém štěrku nebo asfaltu. To jí vždycky oštípu kleštěma a je to pro mně takový signál, že mu mám volat, že už je čas a oni tak 2-3 týdny od zavolání dorazí, tže to vychází na průměrnou návštěvu za 2,5 - 3 měsíce, podle toho jak se trefím a jestli sem mají cestu, tak čekám delší nebo kratší dobu. Poslední týden v září mám nějaké volno, tak mě právě napadlo, že zavolám jen tomu staršímu, pozvu ho na přátelský pokec s kávou a buchtou a nechám si od něj skouknout výsledek mého 14ti denního kopytního snažení a zároveň se s ním chci poradit i o sedlech, on je i sedlář a šije, tak skloubím příjemné s užitečným :souhlas: Nevěřila bys, jak se od tvojí červnové návštěvy změnila! Právě jsem čekala, až jí uvidí mladý, jestli nebude nadávat, že je tlustá nebo tak něco, on si servítky nebere, ale je to dobře! Tak právě říkal, že malá vypadá jak sele (to je fakt, ale u společníka na to prostě prdím), ale velká se mu moc líbila, jak zmohutněla a jak je pěkně stavěná a dokonce i řekl, že nemá pupek :)) A to je pocta od Cézara :))
Včera spolupracovala moc hezky, přítomnost mojí mámy jí asi nějak uklidňuje nebo co, tže jsem si jí rezervovala na následující dva týdny na každý den (no to měla radost teda :vytlem: ) Takže bude mytí řití u obou, jako prevence a údržba podvozků, to zas bude...takhle kdyby se někdo staral o mě :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pederipra spray

Nový příspěvek od Lisbeth »

Aktuální stav kopyt:
20221019_163012.jpg
20221019_163121.jpg
20221019_163158.jpg
20221019_163254.jpg
Hniloba je fuč!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů