Cena elektřiny

Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Profesor1 »

Vždyť to sám píšete.
"Jiné státy nechtěli zlato, ale obilí. . . . ."
Že by to bylo tím, že zlatem lidi nenakrmí ??? :nevim:
Ano hodně obilí se jim tam pokazilo.
Stalin se ale řídil tradičně heslem - NAS MNOGO!
A Putin v té tradici momentálně vesele pokračuje.
Že je něco nesmyslné jsem si jen tak vypůjčil tady od nějakého přispěvatele.
Byla krize tehdá celosvětová to víme,
ale momentálně řešíme krizi na Ukrajině, tak je třeba vyjmenovat všechny souvislosti regionu, ne jen třetí říši.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Jich ale nebilo MNOGO.Mnogo je číňanů.Hitler mňel zdrojovou základnu 400milijonů liďí (i naše hospodářství taki bilo nasmňerováno na podporu ňemecké říše,naši liďi jezďili na nucené práce do rajchu),sovjetskej svaz mňel maximálňe 200milijonů a to ješťe v prvňích mňesících válki ňemci zabrali další rozsáhlé území,tagže rusů bilo jen asi 100milijonů.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Kolik milionů lidí měl Stalin pod palcem, není tak důležité, jako to, jak se k nim choval. Člověk neměl cenu a to je pro Rusko a Sovětský svaz typické, i dnes. Čína je na tom stejně, důležitý je cíl, ne prostředky. To se ale odlišuje od filozofie křesťanství, Západu nebo nevím, jak to nazvat.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Tak si přečťete o irském hladomoru.Anglickí páňi odvezli z irska oves a nechali irům hňijící branbori.A nepomohli jim.Kukuřici jim posílali američaňi,ale ďíki špatnému rozďelováňí se nedostala ke všem.Nakonec koukňete se i na heslo ukrajinskej hladomor.Kolektivizaci na ukrajiňe říďil ukrajinskej žid lazar mojsejevič kaganovič.Christopher dawson se taki domňívá,že na zápaďe mňeli kulturňí převahu,ale oňi mňeli kolonije.Neznevolňovali vlastňí obivatelstvo,protože mňeli zdroje z kolonijí.A proto jsme mi bili nevolňíci,abi jsme vipjestovali pro ňe žrádlo.Oňi se při té svoboďe a kulturnosťi neuživjej.Oňi zavíraj elektrárni a nám navišujou cenu elektřini,kterou od nás stahujou.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Profesor1 »

Hitler mohl mít třeba milión milionů, stejně minimálně polovina byli sabotéři. A v Rusku ve fabrikách skládaly tanky hlavně ženské.
Já se vlastně ptám co tady momentálně řešíme? :))
Nebo se mám omluvit za to že jsem neprotestoval proti masakru u Little Bighornu ? :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Asi hledáme viníka. Je jedno, za co může, ale bude to viník. Svedeme na něho všechno, co se dělo, děje a bude dít. Tím se taky všechno vyřeší :vytlem: .
Teď mi jeden mladý pán přivezl nějakou trávu a povídal, že je radši venku, protože doma je zima a nechtějí ještě topit. Večer si vezme svetr. Já to dělám taky tak, mně se nechce topit z lenosti. Smáli jsme se tomu, protože na svetrech nic špatného nevidíme, já je nosím každý rok a on taky. Ani deka není špatná. A na cenu elektřiny to může mít vliv :usmev: . Vlastně na účet za elektřinu.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Lisbeth »

My tedy doma viníka nehledáme, ale úplně normálně už 14 dní topíme, svetry svorně nesnášíme, pokud vím, nejen, že je nikdo z nás nenosí, ale v celým baráku byste svetry marně hledali, protože je prostě nemáme :vtipalek: Kotel zatapi sám, k tomu nás nepotřebuje. Zálohy jsou pořád stejné, léta letouci jsme u Eonu,žádná fixace ani jiný podobný hovadiny. Uvidíme, co v lednu 2023. Ale už od nich přišlo avizo,že když nebudou zálohy stačit, ozvou se. A nic, tak asi stačí...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Nedávno jsme s dcerou mluvili o tom, že nechápeme, jak může někdo nenosit svetry. Ale fakt jsou takoví lidi, tady třeba Lisbeth. Dnes jsou lidi mikinoví, ale pěkný vlněný svetr žádná mikina nenahradí. Já jsem ještě doteď nezavřela ani dveře z venku a zatápět se mi fakt nechce. Dýchám ráda chladný vzduch a ve vytopených místnostech dlouho nevydržím. Proto mám svetry, nosím je odjakživa a plyn z Ruska ani elektrika s tím nemá nic společného.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Profesor1 píše: 24 zář 2022 14:50
Nebo se mám omluvit za to že jsem neprotestoval proti masakru u Little Bighornu ? :vytlem:
Můžete to napravit,gdiž si uďeláte bederňí roušku z americké vlajki.
:usmev:
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

Františka. píše: 24 zář 2022 09:35 Člověk neměl cenu a to je pro Rusko a Sovětský svaz typické, i dnes. Čína je na tom stejně, důležitý je cíl, ne prostředky. To se ale odlišuje od filozofie křesťanství, Západu nebo nevím, jak to nazvat.
Francije!To je kulturňí národ!A co dali svjetu?-gilotínu.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Augenblick »

Taky nenosím svetry. Jako dítěti mě je neustále nutili. Topím každý druhý den protože se v kuchyni zvedla vlhkost na 72% , navíc už na kamnech sušíme křížaly a houby a v neposlední řadě kamna nahřívají vodu v bojleru.
Tykat, díkes ....
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

No vidíte, a nám je pletla mamka, od 10 let jsem si je pletla už sama a měli jsme je všichni rádi. Krásné barevné nebo s dírkami nebo s copánky. Taky jsem svým dcerám pletla svetry s tím, co tam chtěly mít. Svetr může být i umělecké dílo a my si je ceníme, neopovrhujeme jimi. Kdežto mikina je nějaká teplákovka, to je tak na sport nebo na práci :usmev: .
Topila jsem taky už párkrát, nevidím na tom nic špatného, jestli to tak někdo pochopil. Ořechy nesuším doma, ale venku, vydrží déle čerstvé. Ale někomu ne, protože je tam něco sežere.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Augenblick »

Přesně do těchto svetrů se mě snažili navlékat.. norský vzor, s copánkama, véčka a roláky. Nemám rád věci co mě obepínaj. Do 30 jsem nenosil trička, jen košile. K potěše mojí ženský jsem na košile rezignoval, aby je nemusela žehlit...
Nejlepší košile byla otahaná opraná flanelka po tátovi :usmev:
Tykat, díkes ....
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já bych bez svetrů nepřežil 😀
Izolační vrstvu podkožního tuku mám na nule, tak že zahřívá svetr.
Pletla nám je babička i mamka. Vestu jsem vždy záviděl taťkovi.
Flanelky taky miluju, jenže kde dneska sehnat flanelku, aniž by se po třetím praní nerozpadla :smutek:
V baráku si naštěstí můžu zatopit kdy chci.
Dřeva mám kolik chci (naštěstí zdraví a technika je a k tomu stačí se nebát práce) Dělám i hodně štěpky - větví z okolí pastvin mám taky kolik chci.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Zarazilo mě, že u Augenblicka je vlhkost 72% a považuje to asi za vysoké. To my máme kromě zimy po celý rok, jen v zimě za mrazu to jde k 60%. Plaším se, až když to je přes 80%. Ale je to tím, že máme pořád otevřeno ven, často i za deště, a v zimě už tolik ne :usmev: .
V paneláku bývá kolem 20%, ale tam se nedá dýchat. Vlastně nevím, kolik je jinde, jen u jedné dcery jsem se dívala a taky měla kolem 70%.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

U mňe 69%.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Lisbeth »

Františko, že pozdravuju dceru :usmev: Mě nikdy nešlo o to, jak svetr vypadá, u nás také pletla babička, také uměla překrásné vzory, její svetry byly krásné, jenže mě prostě kousaly, hryzaly a štípaly :112: Na holou kůži snesu jen 100%bavlnu,fleece a Moiru. Ideálně vše bezešvé. Nesnesu len, vlnu, vadí mi i flanel, tze nenosím ani košile či halenky, o různých umělinach nebo dederonu ani nemluvě, to je pro mě na :soufl: mám to tak od dětství.
Apropo teď jsem koukla na tu vlhkost a máme tu 72% a chlap tu právě prošel a prý co řešíme, a já že svetry a on FUJ TOHLE ještě někdo nosí? :)) Doma se přece topí tak, aby nám tu bylo hezky, vždyť jsme tu doma! Můj muž je moudrý, ještě že ho mám :ruzicka:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od čobanak »

To mi připomíná fotku otce,gdiž mu bili asi 4 roki,bilo to za válki,babička mu ušila strašňe kousaví kalhoti,snad bili z kopřiv :nevim: a ukrutňe se na té fotce mračí. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Františka. »

Lisbeth, já vím, že někoho kouše skoro všechno, ale obecně dnes lidi nosí málo svetrů. Na druhou stranu se nedivím, protože pod pojmem svetr si leckdo představí kus textilu, ušitý někde v Číně v počtu milion kusů na jeden model. Dobrý svetr z vlny nebo převážně z vlny je věc, která se dědí, pokud to nesežerou moli :usmev: . Když není taková móda, rozpáře se a uplete jiný podle nové módy. Nebo možná to tak děláme dál jen v naší rodině, třeba už to je zastaralý pohled. Vidím to podobně jako s koberci. Vlněný koberec je navěky, kdežto to, co za koberce dnes vydávají, je jen na pár roků, než opadne móda.
Máte moudrého muže pro sebe. Já bych s ním dlouho nevydržela, bylo by mi horko :vytlem: .
Dceři jsem vyprávěla o Vašich nových koních. Ona má mladého oslíka. Myslela si, že by koně pořád porovnávala s tím, co zemřel, a to nechtěla. Přece jen s námi byl 25 let let nebo jak dlouho. Na koně si prý ještě počká, zatím jí oslík stačí. Byl úplně neochočený, učila ho dávat nohy, teď mu klade hadr přes záda, aby si zvykl, že má něco na sobě. Pak by ho chtěla naučit tahat, ale to je daleko. Kůň to taky uměl, ale pak nebylo jak to využívat, tak na něm aspoň jezdila do práce. No, na oslíkovi nebude, je moc nízký.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Cena elektřiny

Nový příspěvek od Lisbeth »

Čoba - jo, to mě připomnělo jednu momentku z MŠ, měli jsme se tenkrát fotografovat, tak mě máma s babičkou narvaly do lněných šatiček s károvaným vzorem. Já se chtěla fotit v tepláčkách :)) Ony to nechápaly a pak se divily, že na všech fotkách pláču, protože mně kousaly ty zas*aný šatičky :)) Ty fotky mám dodnes a ten výraz je prostě...k nezaplacení... :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti