Postupným častým sekáním se stalo to, že zmizel veškerý jiný porost a máme víceméně asi 1500 m2 souvislého porostu kopřivy!!
Jedná se o zakládání zahrady v místech, kdy se nikdy nic se zelení nedělo, nad údolím potoka, na vcelku suchém místě… tam, kde jsme třikrát po sobě zrotavátorovali a postupně vytahali a vyhrabali kořeny a oddenky, se povedlo zasít nový trávník a vcelku se mu daří. Ovšem myšlenka, že se plevele dokážeme zbavit “jen sekáním” je zřejmě nereálná… moc se mi nechce používat žádnou chemii, ale představa, že budeme postupně přerývat celou zahradu, je ještě horší…
Určitě je na pořadu dne to, že se na části zkusí “divoká” zahrada po vzoru Kouťáka (na posekané trávě ze sekačky), ale jak zkultivovat zbytek fakt nevím…
Měl by někdo nějaké rozumné doporučení, prosím?