Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Tada »

Ja bych zase kvočnu bral ale nechce mě kvokat. Taky se mi dnes líhnou kuřata šumavanek máme 310 kuřat brojlerů a 19 kuřat češek. :bublina:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak to už je pěkný :souhlas: mě kamarádka teď dovezla kuřata -5 ceskych zlatých kropenek, tenkrát jsem přišla při vichřici o 30kousku v líhní, tak jsem měla radost, ale zjistila jsem ze z toho jsou 3kohouti :)) kdyby někdo chtěl :vytlem:
Sumavanky jsem kdysi taky sháněla kvůli zimě, ale vše od nás daleko.
Tak držím pěsti ať se proklubou :mrk:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Jamarov píše: 13 kvě 2021 15:36 Javorko tam se toho vejde a kuřata do kuchyně patří :))
Na jednu stranu to je hezký, ale o víkendu se sjedou děti a budou se slavit šedesátiny /druhá část/, :vytlem:
Tak mám obavu jak to půjde dohromady. Jíst se bude asi na etapy, protože půlka stolu je zastavěná bednou s kuřaty. Už to vidím!! :))
:433:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

Letos se mě stalo poprvé, že dvě pižmovky se nacpaly do jednoho hnízda a nedaly si to rozmluvit. Měly pod sebou 23 vajec a vyskákalo z nich 23 kachňat. Jenomže ještě nebyla úplně suchá, tak jsme jim je nechali. Jen doufám, že budou opatrné a moc toho do rána nezašlapou.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Tada »

Jamarov píše: 13 kvě 2021 22:08 Tak to už je pěkný :souhlas: mě kamarádka teď dovezla kuřata -5 ceskych zlatých kropenek, tenkrát jsem přišla při vichřici o 30kousku v líhní, tak jsem měla radost, ale zjistila jsem ze z toho jsou 3kohouti :)) kdyby někdo chtěl :vytlem:
Sumavanky jsem kdysi taky sháněla kvůli zimě, ale vše od nás daleko.
Tak držím pěsti ať se proklubou :mrk:
Jestli budete chtít kohoutky šumavanek tak určitě nějací kohouti snad k prodeji budou. :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jsem zvědavá, jak tohle dopadne.
Jedna kvočna se rozhodla asi před 1,5 m kvokat. Zavřela jsem jí bez podestýlky na pár dní a dala pokoj. Ale jak zpočátku seděla na hnízdě, přestaly do něj chodit snášet ostatní a od té doby je problém.
Před cca 14 dny začala zase sedět, tak jsem jí vytvořila prostředí a nechala jí. Ani nevím, kolik má pod sebou vajec. Asi nemnoho. Měla by o weekendu líhnout.
Před 2-3dny se rozhodla sedět další. Ostatní zanášejí kdovíkam - nenašla jsem nic. Tak než nemít vůbec nic, tak když nemáme vejce, nechám sedět i tuhle holt. Sedí zas na hnízdě v kurníku, kam chodila snášet už víceméně jen ona, takže téměř o žádná vejce stejně nepřijdeme. A protože pod sebou měla jen 4, podkoulela jsem pod ní jedno dnešní, co jsem našla a zajela jsem ke kamarádce pro 4 další. Tak má pod sebou 9 vajec. Tak uvidíme, zda to klapne i s touhle. Akorát nevím, jestli to půjde, když je v koutku kurníku. Ale teď fakt nemám nic dobrého, kam bych jí umístila.. to bych musela něco vyrobit leda :ajeje: Nebo mohla by být ve velké kleci pro morče / králíka, když zakryji střechu, aby jí tam neteklo..nic pohodlnějšího v soukromí asi teď neumím… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Já tu mám letos taky několik kvokalek. Když jsem si vloni přivezla 4 zdrobnělé wyandotky, tak mě nedošlo, že jsou ty zdrobnělky budou kvokat, jak zjednané. Jedna má už 4 týdny kuřata, další budou za 2 a za 4 dny. Ta čtvrtá už vejce nedostala.
Taky už nemám další boudičky a musíme něco honem splašit.
Horší je, že už je 12 kohoutků a stále jen 4 slepičky.
:433:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak jedna černá kříženka už má čtyři týdny 11 kuřátek. Ze 13 vajec. Další hejno vran. :vytlem: jsou v ovčíně, hezky se o ně stará a hlídá je jak lvice. Vyfotit se to moc nedá.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čtenářka »

Já jsem kvočnou udělala radost začínajícím chovatelům. Chybí mi prostor i čas. :jakoby: Tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Domluvila jsem jim i násadová vejce. Spokojenost na všech stranách :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak dnes kvočna slezla z hnízda. Finální počet je 5 kuřátek, 1 vejce. Nasypala jsem jim tam starter a vyčistila hnízdo. Kvočna je dost naštvaná z jakéhokoli pohybu tam, tak jsem pod ní nelezla. Jen na chvíli jsem jí nadzdvihla, abych je spočítala. Jedno je šedé, jedno je žluté a tři žlutohnědé. Tak kdoví, jak se vybarvěj. Matky jsou hempšírky, moravie a pak přibyly nějaké, všelijak zbarvené dominantky. Kohout je obyčejný hnědý, ale malý.
Tak jestli se dožijou peří, budeme zvědaví… :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

U nás dnes večer první kuřátko a samozřejmě kohout. Jako kdybych jich měla málo.
Kvočna má pod sebou 8 vajec. Tak jsem napnutá. Nadzvednout se nechá, tak bude kontrola jednoduchá.
:433:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

8 vajec - 8 kuřat. Ale jedno kuřátko asi budeme muset utratit. Nemůže se postavit a je nějaké šišaté. :smutek:
A pod další kvočnou je už taky kuřátko. Čekala jsem, že se začnou klubat až zítra.

Máme i malé pivíčko, to mě těší, že naše chytrá slepice, má potomka. Co to bude, to netuším. Ale ještě dvě vejce od ní jsou pod druhou kvočnou, tak snad aspoň jedna slepička bude. :usmev:
:433:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Pivíčko a jeho sourozenci.
pivíčko 1..jpg
wyandotka 4. a kuřátka.jpg
:433:
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Tada »

Ta jsem se taky dočkal :hura:
Přílohy
IMG-20210718-WA0010.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Tado, mě to takhle vůbec nefunguje - s podestýlkou. Děsně pořád hrabe kvočna a dvakrát denně musím dávat novou vodu. Nemám závěsné pítko. To by bylo zřejmě řešením..
:Hhippie: Bubáci forever!
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Tada »

Hhippie mně taky škrabe prý to kvočny tak delaj ale na kuřata si pozor dává. Zavěšení pítko též nemám ale maji vcelku velky kotec tak ani voda znečistěná není. Ale udělal jsem jim venkovní výběh :mrk:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

To, že kvočna hrabe je normální. Učí kuřata hledat potravu. Kuřata rostou celkem rychle. Pak můžete postavit napáječku nejdřív na nějakou dlaždici a potom na cihlu a tolik bince jim do toho nenalétá.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Děkuji. A kdy se dá dát kvočna zas k ostatním? I s kuřaty? Máme elektrická dvířka, takže na noc zavřené jsou… vlastně si s režimem s kuřaty moc nevím rady :nevim: přála bych jim větší výběh, ale nemám zatím nic vyrobeného, co by se dalo použít.. :promin: jsou v králíkárně 1 x 1 metr. Nevypadají v nepohodě.
A ještě jeden dotaz: přidáváte kuřatům do vody nějaká antikokcidika?
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od přezdívka »

Loni jsem nechala kvočnu, tam kde si vybrala, že bude sedět. Tak jsem jenom spodem kolem hrazení dala asi 25 cm široká prkna. Na podlahu nasypala drolky ze sena. Když odtud začaly zdrhat, tak manžel upravil další ohradu starým plotovým dílem s jemným pletivem. Výška asi 1 m. Po 6 týdnech se o ně kvočna přestala zajímat. Prostě od nich přeletěla pryč. Kuřata tam byla ještě další 2 měsíce. To všechno vevnitř v bývalém chlévě. Pak teprve šla ven na dvůr. Do té doby jsem jim dávala senné drolky, někdy trochu trávy ze sekačky, v bedýnce byl stále k dispozici písek.
Letos žádná slepice nekvokala. Na pondělí velikonoční jsem si přivezla 20 kuřat z líhně. Pak jsem koupila vejce araukany a to bylo fiasko. Sice byla vejce opojímaná, ale špatně se to líhlo. Pouze 6 kuřat a jedno druhý den chcíplo. Tak jsem si koupila další násadová vejce, tentokrát legbar. Tam zas byly problémy s výpadky elektřiny při bouřkách. Celkem 3x jsem balila líheň do dek, aby vajíčka nevychladla. Nejdelší výpadek byl 13 hodin. Nakonec se jich vylíhlo 11. Dneska jsem dvěma kuřátkům svazovala nožičky, protože se jim strašně rozjížděly. To by mělo pomoct, to už mám odzkoušené i na housatech a kačatech.
V králírně moc místa nemají. To jim vydrží tak do 3 týdnů. Chtělo by to vymyslet něco většího.
Antikocidiostatika nedávám.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Dobře, děkuji Přezdívko za sdílení. Za mě je to pro mě nesmysl, odchovávat slepice. Nemám na to prostory a je to děsně piplání. Ale bylo mi jí líto, když tak moc chtěla, tak jsem jí to dopřála.. ale příště najdu nějakou spolehlivou odvokávárnu a bude.
První slepice jsem kupovala loni na podzim - jarní, takže příští rok nejspíš budou ještě snášet dobře a ten další si pořídím nové.
Právě mě to překvapilo, že kvokaly dokonce dvě, když to mají být nosná plemena, která spíš nemají mateřské pudy… :nevim:
S tou líhní to musel být adrenalin! Tak hlavně, že jste to zvládla opečovat! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů